صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-7-8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

سامانه مدیریت و ارزیابی خدمات برق توانیر (سمات)

سامانه مدیریت و ارزیابی خدمات برق توانیر(سمات) به استناد ماده 25 قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و به‌منظور رسیدگی به درخواست‌ها و شکایات مردمی، آماده ارائه خدمت به مشترکان، می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ چنانچه هر یک از شهروندان از چگونگی ارائه خدمات، نقض قوانین و مقررات و عدم انجام وظیفه از سوی مسئولان شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق شکایتی داشته باشند، می‌توانند موضوع را از طریق سامانه سامانه مدیریت و ارزیابی خدمات برق توانیر (سمات)، اعلام تا طبق ضوابط و مقررات مورد رسیدگی، قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، از زمان راه‌اندازی این سامانه تاکنون، تمامی درخواست‌ها و شکایات دریافتی از مبادی مختلف شامل دفتر مقام معظم رهبری، نهاد ریاست جمهوری، سازمان بازرسی کل کشور، دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت نیرو، درگاه الکترونیکی شرکت توانیر و مکاتبه مستقیم شهروندان ، از طریق سامانه سمات رسیدگی و اطلاع‌رسانی می‌شود.
گفتنی است؛ شکایات و درخواست‌های مردم در این سامانه به‌طور روزانه کنترل و پایش شده و پاسخ آن در مهلت مقرر و مستند به بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط ارسال می‌شود تا ضمن پاسخگویی و جلب رضایت شهروندان، بازه زمانی موردنظر مراجع نظارتی نیز رعایت شود.
تشکیل کارگروه تخصصی به‌منظور رسیدگی بیشتر به شکایات و درخواست‌های مردمی، تهیه گزارش‌های آماری و تحلیلی از ماهیت و موضوع شکایات، بررسی و تجزیه و تحلیل گزارش‌های بازرسی به‌منظورآسیب شناسی و شناسایی گلوگاه‌های فساد و ایجاد ساز و کار لازم جهت ساماندهی و طبقه‌بندی مکانیزه گزارش‌های دریافتی از سازمان بازرسی کل کشور و شرکت‌های زیرمجموعه صنعت برق از جمله تمهیدات و برنامه‌های اجرایی دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات توانیر به‌شمار می‌آید.
افردای که درخواست و شکایتی دارند ،  می توانند درخواست یا شکایت خود را به صورت واضح و شفاف اعلام و نام شرکت مورد نظر را ذکر نمایند تا رسیدگی به آن امکان‌پذیر باشد، پس از بررسی شکایات و درخواست های ثبت شده پاسخ لازم از طریق همین سامانه اعلام خواهد شد.

 

 

سمیرا رضایی- روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

 

 


١٢:٠٧ - 1398/11/15 عدد : ١٠٣٩ تعداد نمایش : 1410
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال