صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-7-8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در خصوص ضرورت مدیریت مصرف انرژی در پایتخت

مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با به کارگیری راهکارهای ساده، مصرف انرژی خود را کاهش دهند.

با توجه به افزایش مصرف انرژی کشور به دلیل کاهش دمای هوا و به منظور جلوگیری از افت فشار گاز، از آن جا که بخش قابل توجهی از گاز مصرفی کشور، صرف تولید در نیروگاه های برق می شود، ضروری است مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با رعایت اصول بهره وری انرژی و جلوگیری از مصارف مازاد، همراه و یاریگر خدمت گزاران خود در بخش تامین انرژی کشور باشند.

شایان ذکر است؛ در فصل سرما، کاهش فقط یک درجه سانتی گراد از دمای محیط کار و یا سکونت، منجر به کاهش 6 درصدی مصرف انرژی شده و ده درصد صرفه جویی در مصرف انرژی بخش خانگی کشور، روزانه 70 میلیون مترمکعب صرفه جویی در مصرف گاز را به دنبال خواهد داشت. 

کاهش محدودیت در تامین گاز مورد نیاز صنایع، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها، عدم افت فشار و یا قطع گاز در مناطق سردسیر انتهای شبکه و جلوگیری از اعمال خاموشی ناشی از کمبود سوخت در نیروگاه ها بخشی از منافع حاصل از مدیریت مصرف در بخش های مختلف خانگی و تجاری است.

تنظیم دمای محیط در محدوده 18 تا 21 درجه سانتیگراد، نصب سامانه های کنترل هوشمند در موتورخانه ها، نصب شیر ترموستان بر روی رادیاتورها، بستن درب اتاق هایی که مورد استفاده نیستند، استفاده از پرده های ضخیم، استفاده از لباس گرم مناسب زمستان، کاهش روشنایی فضاهای عمومی مانند پارکینگ و راهروها، خاموش کردن لامپ های اضافی، کمترین استفاده از بخاری های برقی و شومینه، کاهش زمان استحمام و هدررفت آب گرم و استفاده از شعله مناسب برای پخت و پز از جمله راهکارهای ساده به منظور کاهش مصرف انرژی در منزل و محل کار است.

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از مشترکان فهیم خود درخواست دارد با توجه به سهم قابل توجه پایتخت در مصرف انرژی کشور، با رعایت موارد مطرح شده در این اطلاعیه، یار و همراه هوطنان خود در سایر نقاط میهن باشند.

 

 

 محمد علی منصوری- روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

 

 

 


٠٨:١٥ - 1398/11/14 عدد : ١٠٣٤ تعداد نمایش : 599
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال